Theatrumipiletite 30. sünnipäeva soodusmüük 30%: 10.–16. detsembril 2024
Theatrum sai 8. detsembril 30. aastaseks. Sel puhul toimub nädala jooksul 30% sooduspiletite müük kõigile mängukavas olevatele etendustele, va uuslavastus „Erivajalik”. Pileteid on piiratud kogus.
30. juubelihooajal toome publiku ette enamiku meie hetkerepertuaarist. Mängime etendusi „Isa”,„Poeg”, „Iraani konverents”, „Armastuse klavikord” ja „Karmeliitide dialoogid”.
Jaanuaris 2025 mängime kahte Florian Zelleri näidendit „Isa” ja „Poeg”:
Zelleri näidend „Isa” on autori sõnul „pusle, milles on alati üks tükk puudu ja keegi ei tea, missugune täpselt”. Peategelane André, nagu meiegi, otsib muutuvas maailmas inimesi, kes räägiksid tõtt, ja püüdleb vaatamata totaalsele kaosele totaalse selguse poole.
Ott Aardami lavastus „Poeg”annab võimaluse vaadata üht perekonda nii lähedalt, nagu on see võimalik ainult oma perekonnaga. Aga oma perekonda ei saa kunagi vaadata kõrvalt, õnneks teatris on see võimalik.
Veebruaris mängime etendusi „Iraani konverents” ja „Armastuse klavikord”:
Lavastaja Lembit Peterson: „Ivan Võrõpajevi kirjutatuga esimeste kokkupuudete juures haaras ja võlus tekstide ehmatav otsekohesus, jõuline siirus. Ta tegeleb elu kõige põhilisemate küsimustega ja kutsub neid lahendama. Võrõpajevile on antud mingi täiesti eriline and valgustada elu olukordi, heita valgust asjadele, mis saavad meid vabamaks teha, rohkem armastama õpetada.”
Meelis Friedenthali näidend „Armastuse klavikord” esitab loo vanast ja noorest armastusest, inimlikest sidemetest ja pärandist, mida rooste ei söö ja koi ei pure. Muusika teeb mõnikord nähtavaks maailma igapäevaste asjade taga, tuletab meelde minevikku ja juhatab tulevikku. See lugu viib vaatajad kaasa mõtlema sellele, mida me teeme praegu, ja sellele, mis jääb meist maha. Kolmsada aastat tagasi said kokku Eesti, Rootsi ja Saksa traditsioonid, mida kannavad edasi järgmised põlvkonnad ka tänasesse päeva.
Märtsis mängime etendusi „Karmeliitide dialoogid” ning esietendub uuslavastus „Erivajalik”:
Lavastaja Maria Peterson: „Mind köidab lavastajana „Karmeliitide dialoogide”puhul tugev vaimne ruum, mille autor tekitab. See on võimalus olla dialoogis oma sisemiste sügavaimate mõtete ja hirmudega. Mis on vabadus, mis on headus, mis on halastus. Tunnetuslikul tasandil tekib selle tekstiga dialoogis olles rikas pilt. Kummalisel kombel annab näidend (vaatamata oma lohutule lõpule) palju lootust.”
Uuslavastuse „Erivajalik” kohta kirjutab Maria muuhulgas järgmist: „Inspiratsioon selleks lavastuseks sündis vestlusest kolleegiga, kelle peres kasvab autistist poeg. Rännak, mille see inimene on läbi teinud, oli niivõrd avardava sisuga, et tekkis tunne, et kui neid lugusid laiemalt jagada, saaks meie ühiskond parem ja targem.”