logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Viljandi Orelifestival

Näita kirjeldustPeida kirjeldus

Viljandi Orelifestival on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

18. juulil kell 19 Halliste kirikus

SAKRAALSED HELID

Leena Laas – viiul, Tiia Tenno – orel, klaver, Aivar Täpsi – helikausid, gong

Kavas: Arvo Pärdi teosed ja heliteraapiline muusika

A.Pärdi teostest kõlavad Fratres, Aliinale, Peegel peeglis, Variatsioonid Ariinuškale, Passacaglia ja Ukuaru valss. Kogu kontsert kulgeb heliteraapilises võtmes, nii Arvo Pärdi minimalistlik muusika kui helikaussidel ja gongil esitatud improvisatsioonilised helivõnked hoiavad kuulajat oma kütkes.

Piletid eelmüügist 15.-/10.-, kohapeal 18.-/12.-

21. juulil kell 17 Helme kirikus

ÜKS MEES. KOLM PILLI

Marten Meibaum – tšellariton ehk tšello, orel ja bariton

Kavas: Vinter/Bach, Bruhns, Pajusaar, Rossini, Mozart, Telemann, Valgre/Meibaum

Kas on võimalik samaaegselt mängida tšellot, orelit ja laulda? Marten "Tšellariton" Meibaumi originaalsetes seadetes kõlavad teosed kahele, kolmele ja enamale esitajale. Lisaks improviseerib Tšellariton variatsioonitsükli publiku lemmiku Curly Stringsi laulu teemal.

Piletid 15.-/10.-

23. juulil kell 19 Paistu kirikus

SADA AASTAT

Hedi Viisma – kannel, James Hicks – orel (USA)

Kavas: Kapp, Kreek, Elovaara, Pärt, Whittall, Sisask, Maltis

USA organist James Hicks tunneb suurt huvi Põhja- ja Baltimaade muusika vastu. Orelimängija panustab aktiivselt ka uue muusika tellimisele kohalikelt heliloojatelt. Kontserdil tuleb esiettekandele mh. Urmas Sisaskilt Jamesile kirjutatud teos orelile ning Malle Maltiselt tellitud Kolm pala kandlele ja orelile. Kontserdil kõlavad teosed, mis on kirjutatud kandlele ja orelile 100 aasta vältel.

Piletid eelmüügist 15.-/10.-, kohapeal 18.-/12.-

25. juulil kell 19 Karksi kirikus

UUS JA VANA KLASSIKA

Virgo Veldi – saksofon, Ulla Krigul – orel

Kavas: Bach, Schubert, Piazzolla, Kõrvits, Grigorjeva

Muusikute kava lähtub soovist esitada väga head muusikat, vältides samas juba liiga tuntuks mängitud hitte. Välja on valitud muusikuid kõnetavad teosed, millega and loodavad avardada ka kuulaja kõrvaringi. Nagu pealkirigi ütleb, saame kuulda juba ammu klassikaks muutunud teoseid ja ka niiöelda "värsket klassikat". Saksofoni ja oreli ühisel kõlajõul jõuavad meieni Schuberti "Arpeggione Sonata", Tõnu Kõrvitsa "Hümn sinisele taevale" ja Galina Grigorjeva "Palve". Põneva rütmiga haarab Astor Piazzolla "Cafe, Nightclub" ning loomulikult saame kuulda ka orelimuusika gigandi Johann Sebastian Bachi loomingut.

Piletid 15.-/10.-

1. augustil kell 19 Kõpu kirikus

PÜHALIKUD HETKED

Ludmilla Kõrts – sopran, Kadri Ploompuu – orel

Kavas: Bach, Franck, Gounod, Olsson, Jürme jt.

Särava soprani esituses kuuleme nii tuntud klassikat kui kaunist kaasaegset muusikat. Laulud kõnelevad tunnetest, elust ja armastusest inimeste ja Jumala vastu. Oreli pühalikud helid aitavad leida rahu ja rõõmu iseendas.

Piletid 15.-/10.-

 2. augustil kell 19 Suure-Jaani kirikus

NEO!

Gregor Simon (Saksamaa) – orel

Kavas: Graap, Simon, Sanders, Arro, Peeters, improvisatsioonid

Meisterliku Saksa organisti esituses kuuleme Saksamaa ja Belgia kaasaegset orelimuusikat, nagu Peetersi Tokaata, fuuga ja hümn Ave Maris Stella, Graapi Meditatsioonid, Simoni süit Ave Maria ning mitmed teised põnevad ja atraktiivsed oreliteosed. Ei puudu ka eesti muusika Edgar Arro rahvaviiside näol. Värvi lisavad autori enda improvisatsioonid teemadel maa, armastus ja taevas. Suure-Jaani romantilises stiilis orel annab muusikule võimaluse leida värvikaid kõlapalette ja mitmekülgset dünaamikat, mis teeb kogu kontserdi ilmekaks ja nauditavaks.

Piletid eelmüügist 15.-/10.-, kohapeal 18.-/12.-

4. augustil kell 14 Taagepera kirikus

ŠVAABIMAA MUUSIKA SÜND

Gregor Simon (Saksamaa) – orel

Kavas: Paumann, Gabrieli, Knecht, Bachmann, improvisatsioon „Taagepera“ jt

Saksamaa edelaosas asuv Švaabimaa on rikkaliku muusikapärandiga piirkond. Kuuleme läbilõiget orelimuusikale aluse pannud kogumikest 15.-19. sajandini, palu fantaasiatest tantsudeni. Erakordseks teevad kontserdi organisti improvisatsioonid teemal „Taagepera“: Marss rütmidega, Maalides nootidega, Giaconna ja Fuuga.

Piletid eelmüügist 15.-/10.-, kohapeal 18.-/12.-

8. augustil kell 19 Kolga-Jaani kirikus

TAEVAS SÜDAMES

Ieva Veide – kokle, Liga Ivane – orel (Läti)

Kavas: Vasks, Dambis, Salaks, Dubra, Veide jt

Majesteetliku oreli rikkalik värvipalett koos läti rahvapilli kokle pehmete helidega moodustavad kokku väga erilise kõlamaailma. Nad kõnelevad muistsetest aegadest ja meie esivanematest ning aitavad tõsta pilgu taeva poole, eemale igapäevasest rutiinist.

Liga Ivane on tuntud läti organist, kes regulaarselt annab kontserte ja esineb festivalidel. Ieva esitleb meie kandle sugulast nii etnograafilise pilli kui kontsertversioonina.

Piletid 15.-/10.-

9. augustil kell 19 Põltsamaa kirikus

KUU VARI

Kristi Mühling – kannel, Kristel Aer – orel

Kavas: Bach, Vivaldi, Sisask, Reinvere, Tally

Kannel ja orel on pealtnäha kaks väga erinevat pilli – ühest küljest orel kui pillide kuningas oma rikkaliku võimaluste pagasi, repertuaari ja võimsa kõlaga, teiselt poolt kannel oma vaikse hääle ja tundliku kõlaga. Lähemal vaatlusel on neil siiski nii mõndagi ühist - pikk kõla, õhulisus, kõla variatiivsus ja "kosmilisus". Kontsert vaatleb kandle ja oreli kokkupuutepunkte, milleks pakuvad rohkelt võimalusi Urmas Sisaski, Mirjam Tally, Antonio Vivaldi ja J.S. Bachi heliteosed. Kontserdilt ei puudu ka mõlema pilli soolod ning ühised vabad improvisatsioonid.

Piletid eelmüügist 15.-/10.-, kohapeal 18.-/12.-

10. augustil kell 19 Pilistvere kirikus

PROJEKT MOONBACH

Azadeh Maghsoodi – viiul, Andis Paegle – elektriklaver „Fender Rhodes“ (Saksamaa)

Kavas: J.S.Bach, Piazzolla, pärsia meloodiad, läti rahvalaulud jm

Sel kontserdil on põnevad nii esinejad, kava kui pillid. Siin segunevad üheks tervikuks Johann Sebastian Bachi looming ning muusika, mis on pärit esitajate kodumaadest – Iraani päritolu Azadeh toob endaga pärsia meloodiad ning Andis läti rahvaviisid. Kirglik viiul jutustab meile lugusid eredast kuust tumedas pärsia öötaevas. Teda saatvad elektroonilised helid viivad meid kosmoseavarustesse ja kuu pinnale. See on ilma vahepeatusteta kulgev helide reis läbi muusikalise universumi.

„Fender Rhodes“-i nime all tuntakse elektriklaverit, mille arendas Harold Rhodes selleks, et aidata kaasa II maailmasõjas vigastada saanud sõdurite ravimisele klaveriõppe läbi. Pill sai laiemalt populaarseks 1970-ndatel ning eriti armastati sellel esitada dšäss, soul- ja poppmuusikat.

Piletid eelmüügist 15.-/10.-, kohapeal 18.-/12.-

11. augustil kell 17 Viljandi Pauluse kirikus

IKOONID HELIDES

Ansambel „Linnamuusikud“

Kavas: Willaert, Tallis, Zielenski

Ansambel „Linnamuusikud“ laulab-mängib renessansiaja sakraalmuusikat Lääne-Euroopast ja Poolast ning erinevaid omaseatud rahvakoraale rukkimaarjapäeva vaimus.

Piletid eelmüügist 15.-/10.-, kohapeal 18.-/12.-

13. august kell 19 Suure-Jaani kirikus

KELLADE KUMIN

Inna Lai – käsikellad, Pille Metsson – orel

Kavas: Bach, Purcell, Saint-Saens, Sibelius, Piazzolla, Gomez, Lorenc, Kapp, Kajak, Pärt

Kui tavaliselt mängitakse käsikellasid ansamblis, siis nüüd on erakordne võimalus näha käsikellasolisti Inna Lai meisterlikku akrobaatikat oma 74 kellaga. Kellad on valmistatud Ameerikas Malmarki tehases, lisaks saab kuulda ka ajaloolisi Petit ja Fritsen kellasid, mis on valmistatud Hollandis. Kontserdil kõlavad nii tuntud klassikapalad kui toredad kaasaegsed meloodiad.

Piletid eelmüügist 15.-/10.-, kohapeal 18.-/12.-

15. augustil kell 19 Viljandi Jaani kirikus

RÕÕMSAD LÕÕTSAD

Jaak Lutsoja – akordion, Ines Maidre – orel

Kavas: Purcell, Bach, Falloni, Piazzolla, Pedetti, Britton, Lille

Kohtuvad sugulaspillid, mille heli tekib tuule ja lõõtsa abil. Kavas oopused igihaljast klassikast Piazzolla, flamenko ja eesti rahvamuusikani.

Piletid eelmüügist 15.-/10.-, kohapeal 18.-/12.-

 

Üritused

Üritusi ei leitud
Laadimine...
Lae uuesti
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti